Z Hané si odvážíme výhru

SLUNETA zvládla poslední utkání roku 2021 a z Olomouce si přivezla výhru. Ta se ale nerodila lehce, tým kolem Honzy Šotnara věděl, že je nečeká nic lehkého, soupeř je sice na chvostu tabulky, ale vedení po neuspokojivých výkonech obměnilo kádr včetně trenéra a hodlá ještě zabojovat o vyšší příčky.

Úvod utkání šel pro SLUNETU dle plánu, díky dobré obraně soupeř střílel spíše z dálky, ale neúspěšně a ofenzivu Ústeckých si vzal pod patronát opět Lamb Autrey, který tentokrát spíše rozdával míče spoluhráčům. Bylo z toho vedení 4:9 pro hosty, ale domácí hráči bojovali na doskoku a využili slabiny Ústí – doskok, právě díky útočným doskokům (6 v prvním období) skončila první čtvrtina 10:12.

Ústecký útok se dostal do provozní teploty až ve druhém dějství, když se o bodový přísun postarala celá užší rotace, náskok SLUNETY se vyšplhal už na 15 bodů. V útoku se dařilo, ale horší to bylo na obranné polovině, soupeře stále držely ve hře útočné doskoky, díky tomu skončil poločas 27:38.

Po přestávce přišlo to, co přijít muselo, domácí vlétli do druhé půle s velkou energií, zaskočili ústecké hráče a využili momentum ke stažení náskoku a zdramatizování utkání, obzvláště duo Kněževič a Dukanovič dělalo ústecké obraně velké problémy. Přelom mezi 3. a 4. desetiminutovkou byl vyrovnaný, ale SLUNETA našla své hrdiny ve Spencerovi Svejcarovi, který trefuje důležitou trojku a nedlouho na to smečuje do koše nová tvář ústeckého celku Kaleb Joseph, který si míč sám v obraně vybojoval. Tím se definitivně podařilo zlomit odpor domácích, ti už neměli síly na tak agresivní obranu jako v dosavadním průběhu, natož na útok. V poslední čtvrtině dovolila obrana SLUNETY soupeři pouhých 7 bodů.

Svěřenci Honzy Šotnara tak zvládli poslední utkání roku 2021 a udělali tak výrazný krok k nadstavbové skupině A1, do které postupuje 8 prvních celků tabulky (v loňské sezóně byl formát pozměněn kvůli Koroně). Příchod nového roku se bude muset ale obejít bez velkých oslav, SLUNETU totiž čeká dohrávka v Hradci už v neděli 2. ledna.

Děkujeme všem partnerům a fanouškům za přízeň v roce 2021, přejeme úspěšné vykročení do roku 2022 a ať je nový rok lepší než ten minulý.

BK REDSTONE Olomoucko - SLUNETA Ústí nad Labem 61:73 (10:12 27:38 54:57)
Body domácí: Dukanovič 15, Kněževic 12, Nikolič a Vučkovič po 10, Feštr 7, Halada 5, Dragovič 2
Body hosté: Svejcar 17, Alston 15, Autrey 13, Pecka 10, Joseph 9, Johnson 7, Fait 2
Trojky: 25/4 – 25/6
Trestné hody: 16/9 – 25/19
Doskoky: 47 - 43
Osobní chyby: 23 - 19